Ідеальна пара

Ідеальна пара

Висока мода завжди тяжіла до мистецтва. Останнім часом будинки моди все частіше створюють нові колекції у співпраці з художниками. Ми нагадаємо найгучніші з них.

Текст: Дар’я Герман

Дем’єн Херст і Олександр Макквін, 2013 рік 

Колекція складається з 30 хусток. Херст і Макквін становили ідеальний дует, адже естетика готичної краси, якою славився Олександр, дуже близька і Дем’єну. Сама колекція присвячена узору у вигляді черепа, який у своїх роботах так полюбляв використовувати Макквін, уперше застосувавши його у 2003 році. Херст, також знаний любитель готичної символіки, у свою чергу створив у 2007-му інсталяцію у вигляді людського черепу, інкрустованого 8601 діамантом. Арт-об’єкт придбав приватний покупець за $50 млн. Тож не дивно, що колаборація прихильників готики вийшла із знаковим для них узором.

Малюнок черепа на хустках являє собою комбінацію різних комах, які формують геометричні форми та нагадують калейдоскоп. Самі ж комахи взяті із серії робіт Херста «Ентимологія».

Prada та графіті-митці, 2014 рік 

Співпраця модного будинку Prada з художниками зовсім не дивна, адже Міучча Прада — відома прихильниця сучасного мистецтва. У 1993 році дизайнерка заснувала фонд Fondazione Prada, який підтримує молодих художників.

Натхненням для колекції весна-літо 2014 року слугували роботи графіті-митців і муралістів із різних куточків світу. Міучча обрала для своєї колекції роботи шістьох художників: Жана Деталанте (Франція), П’єра Морне (Франція), El Mac (США), Mesa (Іспанія), Габріеля Спектера (Канада) та Stinkfish (Колумбія).

Окрім суконь та аксесуарів колекції, митці розписали стіни всередині павільйону, де проходив показ. Колекція, як і декорації, викликала безсумнівний фурор.

 

Dior і Марк Квінн, 2016 рік 

Колаборація була присвячена відкриттю нового чотириповерхового бутику Dior у Лондоні. Британський митець Марк Квінн, відомий своїми яскравими реалістичними картинами, що написані маслом, став ідеальним партнером. Враховуючи, що Крістіан Діор теж захоплювався мистецтвом і до відкриття власного бутику мав свою художню галерею, Dior просто не мав іншого вибору, як співпрацювати з гідним художником. Марк прикрасив своїми квітковими малюнками лімітовану колекцію сумок Lady Dior, гаманці та візитниці. В колекції Квінн утілив мотиви одразу із декількох серій своїх робіт: Fossil Record We share, Chemistry with the Stars, In the Night Garden.

 

 

 

Louis Vuitton та Джеф Кунс, 2017 рік 

Бренд особливо тяжіє до прекрасного й часто анонсує чергові колаборації з художниками. Остання співпраця люксового бренду Louis Vuitton створена з Джефом Кунсом, якому належить рекорд найдорожчої у світі роботи, проданої за життя митця. Його помаранчева «собака із надувних кульок» перейшла до нового володаря за рекордні $58,8 млн. Тож адміністрація модного будинку побачила великий потенціал у такій співпраці, і вже у квітні до бутиків надійшла нова колекція аксесуарів. Для Louis Vuitton Кунс обіграв власну серію робіт Gazing Ball, де художник помістив сині металічні кулі на тлі репродукцій величних картин — «Мона Ліза» Леонардо да Вінчі, «Дівчата в ліжку, які грають з собакою» Фрагонара, «Пшеничне поле з кипарисами» Ван Гога. Кунс втілив свій задум на таких моделях сумок французького бренду, як Keepall, Neverful та Speedy. На кожній із них є металічний напис з іменем митця та брелок, що повторює силует ще однієї відомої роботи Кунса — «Кролик». Варто відзначити, що музеї, яким належать твори мистецтва, отримають роялті від продажів.