Події жовтня

Події жовтня

Події в Україні 

 

Кубок із повітроплавання «Золота Омега» (Кам’янець-Подільський, 4—8 жовтня) 

У рамках уже традиційного «Октоберфесту» у Старому Кам’янці відбудеться щорічний чемпіонат України з повітроплавання «Золота Омега». В небо для оглядового польоту здіймуться до півсотні повітряних куль. Цього року більшість з них матимуть іноземні екіпажі:  польські, литовські, молдовські. Єдина вимога до учасників — управляти аеростатом має право тільки пілот із ліцензією, котрий пройшов навчання польотам на повітряній кулі в спеціальній льотній школі. Щоб розважити глядачів, екіпажі змагатимуться на дальність польоту, тривалість і висоту підйому. До слова, вищим пілотажем у повітроплаванні вважається участь у змаганнях на досягнення конкретної точки або зони. Складність полягає в особливостях маневрування, бо далеко не кожному вдається доправити аеростат в чітко задане місце. У Кам’янці пропонуватимуть вечірні польоти, бо з березня по листопад польоти на аеростатах здійснюють тільки вранці й увечері, а от з грудня по лютий літають лише вдень. Вартість польоту для глядачів — 2000 грн. Завадити фестивалю може хіба що вітер понад 5 метрів за секунду або ж злива.

 

Lviv Fashion Week (Львів, 26 жовтня) 

Найграндіозніший проект міжнародного формату проведуть у західній столиці за стандартами світових тижнів моди ready-to-wear. Львівський тиждень моди не зраджує свою основну ідею — підтримувати молодих дизайнерів, надаючи їм якісний подіум для демонстрації власних колекцій, а також простір для показу одягу відомих брендів. Окрім подіумних показів основного розкладу та OFF schedule, можна буде відвідати численні презентації й шоу-руми, показ аксесуарів, побачити модну кухню зсередини й взяти участь у конкурсі молодих дизайнерів «Саботаж». Основна локація тижня моди – подіум Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького. Щороку організатори залучають дедалі більше історичних локацій, таким чином привертаючи увагу міжнародних гостей до знакових місцин Львова.

 

Події в світі 

 

Всенародне свято вина (Вірменія, Арені, 7 жовтня) 

Вірмени стверджують, що їхні вина — найсолодші та найміцніші, бо сорти їхнього винограду містять найвищий відсоток цукру. Щоб скуштувати напівдесертні напої, в країну з’їжджаються туристи звідусіль. Найбільше гостей — у винному селі Арені, де ще 2009 року започаткували свято з ярмарками й дегустацією. Неподалік в одній із печер під час археологічних розкопок вірменські й ірландські археологи виявили найстаріший у світі винний погріб, якому 6100 років. Й нині в селі в будь-якій оселі можна придбати пляшку хорошого вина. Однак гурмани можуть купити його й у монастирі Нораванк. Тут давно діє домашня виноробня, а заразом процвітає виробництво абрикосової горілки. Господарі неодмінно дозволять продегустувати напій із давніх бочок у погребі, а також залюбки поділяться виноробними секретами. Причина проста — серед вірменів побутує думка, що не можна відтворити схожого вина з винограду, який росте на іншій землі. Кожен тут пригадає, як вірменський херес переміг на виставці-продажу в Іспанії, а вітчизняний портвейн — у Португалії. Завдяки тому, що переважна більшість винограду йде на знаменитий вірменський коньяк, місцеве вино важко віднайти ще десь у світі.

Міжнародний фестиваль джазу (Іспанія, Барселона, 17 жовтня) 

Організатори джазового фестивалю вирішили, що осінь — найкраща пора для важливого музичного дійства (через відсутність спеки) й організували у столиці Каталонії справжнє свято. В Європі джазовим фестивалем нікого не здивуєш, але іспанці знайшли родзинку — їхній захід триватиме аж місяць. Починаючи з 1966 року, музичне свято відвідують 50 тисяч осіб. Аби показати, що джаз — мистецтво, незалежне від товщини гаманця, концерти влаштовують і в дорогих залах Sala Luz de Gas, Auditorio Nacional, Palau de la Música, і на вулицях просто неба. Між тим, учасники дійства — зірки джазу світового масштабу з різних країн світу. Серед них: тенори-саксофоністи, джазові піаністи, співаки, оркестри і обов’язково молоді музиканти, яким на фестивалі надається унікальна можливість отримати визнання у галузі. У минулому джаз у Барселоні грали британець Джеймі Каллум, американець Омар Соса, іспанка Конча Буйка та інші сучасні генії. Особливість нинішього заходу — доступність до зірок: можна буде брати участь у творчих зустрічах і конференціях, відвідувати покази фільмів про джаз.