Велика мандрівка

Велика мандрівка

Сісти в Києві на поїзд та опинитися на узбережжі Середземного моря — цілком реально. Спочатку рекомендуємо відправитись на «Інтерсіті» з української столиці до Перемишля. Далі вибір тільки за вами: вивчати польські історичні пам’ятки або ж прокласти свій маршрут крізь всю Європу.

Текст: Оксана Дума

 

Сім годин у зручному кріслі, перевірка документів на ходу, жодних затримок на кордоні, кондиційоване повітря — ось коротка характеристика поїздки потягом Київ — Перемишль.

 

Перемишль: початок мандрівки

На початку XX століття у непримітному містечку Перемишлі українське життя вирувало активніше, ніж у полонізованому Львові. Тут діяла українська гімназія, Український народний дім, церкви, товариства, земляцтва, культурні та політичні організації. Сян — річка, про яку йдеться в українському гімні, —  тече саме тут. З польського берега можна споглядати розмірене життя колись української частини міста, і навпаки. Погуляти старовинними вуличками, які архітектурно нагадують місто Лева, пірнути в історію регіону, дізнатися більше про стосунки українців і поляків та відпочити від семигодинного сидіння в поїзді «Інтерсіті» — ось завдання-мінімум для туриста, який раніше не бував у Перемишлі. Завдання-максимум — продовжити мандрівку Європою.

 

Краків: культурна столиця Польщі 

Від Перемишля до Кракова їхати на поїзді доведеться усього три з половиною години. Вартість проїзду у другому класі стартує від 38,5 злотих. Як у вихідні, так і в будні дні курсує чотири рейси: о 12:52, 14:44, 15:34 та о 18:05. Таким чином, кожен охочий встигне і Перемишль подивитися, і ноги розім’яти, і відчути романтику вечірнього Кракова.

 У Старому Місті, залежно від вподобань, можна вирушити на екскурсію до замку на Вавелі — величезного архітектурного комплексу, колишньої резиденції королів. За романтичними пейзажами прямуйте до Нової Гути. Справжню шокотерапію та мурахи по шкірі можна відчути, відвідавши колишній  концтабір «Аушвіц-Біркенау». Така екскурсія мимоволі повертає вдячність долі за все те, що маєш. Відвідати комплекс можна лише у складі групової екскурсії за попередньою реєстрацією. Та геть депресію, у Кракові достатньо позитивних локацій! МОЦАК — музей сучасного мистецтва для тих, хто розучився дивуватися новому, галерея «Бункер-Арт» — творчий хаб із сучасним мистецтвом, кафе на терасі, воркшопами, дискусіями. Копец Кракуса (Курган Кракуса) — язичницький пагорб, з якого відкривається чудова панорама на Татри та місто в цілому.

Навколо історичного центру Кракова легко знайти доступне житло від 100 злотих у квартирі та від 60 злотих у хостелі.

Останній пункт призначення — Середземне море 

Якщо душа прагне європейських відкриттів просто зараз, з краківського аеропорту можна полетіти до теплих країн за цілком прийнятну суму. У цьому допоможуть рейси лоукост-авіакомпаній.

Зранку до вечора два рази на тиждень лоукост Ryanair пропонує вильоти до найрізноманітніших точок нашої планети. За 152 злотих можна дістатися до Кальярі (виліт о 21:25) та Мальти (виліт о 18:40), за 260 злотих — до Барселони (виліт о 17:45), Малаги (виліт о 13:50), Пальми (виліт о 20:20), за 350 злотих — до Південного Тенеріфе (виліт о 13:30), Гран-Канарії (виліт о 13:30). На Кіпр літаки Ryanair літають тричі на тиждень за 200 злотих, виліт — о 10:25. Від двох до чотирьох годин польоту — і ви споглядаєте безмежні простори голубої поверхні Середземного моря, ходите босоніж по білосніжному піску та насолоджуєтеся літом.