Біограф геніїв

Біограф геніїв

У жовтні побачить світ книга біографа Волтера Айзексона про Леонардо да Вінчі. Відомий своїми роботами про найвеличніших інноваторів нашого світу, Айзексон розповів у ексклюзивному інтерв’ю Intercity Onboard Magazine про нового героя та інновації, що чекають на нас у майбутньому.

Текст: Дар’я Герман

Скільки ви працювали над новою книгою?

Я був одержимий тим, щоб написати книгу про Леонардо да Вінчі і витратив на неї десять років свого життя. Навіть працюючи над іншими виданнями, наприклад, біографія Стіва Джобса, подорожував до інших міст та країн, де міг власноруч прочитати неймовірні записи Леонардо. До таких належать Мілан, Венеція, Париж, Мадрид, Віндзор у Великій Британії та Сіетл. Там збережено більше, ніж 7 тисяч сторінок особистих записів да Вінчі. А останні три роки працював тільки над цим виданням. Тож це була чарівна мандрівка для мене.

Як ви писали про людину, яка жила декілька сторіч тому?

Путівником для мене були особисті записи Леонардо. Я намагався зрозуміти — як його творчість, наука та проектування пов’язані між собою. Це дивовижно, як одна особистість досягла таких успіхів у абсолютно, здавалось би, різних сферах діяльності.

За мотивами вашої книги буде знято фільм із Леонардо ді Капріо у головній ролі. І хоч ваші творіння вже не вперше будуть екранізовані, все ж хвилюєтеся?

Ні, абсолютно. За фільм взявся Леонардо ді Капріо, який зіграє головну роль та стане одночасно продюсером стрічки. Я вірю — він саме та людина для цього фільму. До того ж він полюбляє мистецтво та турбується про навколишнє середовище. Я знаю, він добре зробить свою справу.

Як можете охарактеризувати Леонардо да Вінчі?

Я, мабуть, нікого не здивую, сказавши, що Леонардо — найбільший творчий геній в нашій історії. Якщо він цікавився і займався чимось — він робив це із неймовірною пристрастю. Да Вінчі хотів дізнатися про все, що тільки можна було знати у цьому світі. До будь-якої теми він підходив із обережністю, але великою цікавістю. Та навіть у величних геніїв є свої недоліки — він як швидко спалахував щодо нової ідеї, так і, бувало, кидав на півшляху свій задум, швидко здавався.

Як обираєте своїх героїв, про котрих пишете?

Я завжди цікавився особистостями, які поєднували мистецтво з інженерією. Серед моїх героїв був Ейнштейн, Бенджамін Франклін, Стів Джобс — люди, які зробили інноваційні внески у наш світ. Мені цікаво зрозуміти, що стоїть за їх статусом «генія».

Як вважаєте, які величні інновації чекають на нас у майбутньому?

Найважливіші інновації у майбутньому будуть біологічними. Я впевнений, що людство зможе власноруч змінювати свою генетику. Це захоплює, але й лякає водночас.