Дизайнери під світлом софітів

Дизайнери під світлом софітів

З’являтися на світських заходах в одязі від українських дизайнерів — ознака хорошого тону та гарного смаку. Ми пригадали, хто з українських кутюр’є має найбільший досвід створення образів для червоних доріжок.

Текст: Дар’я Герман

Український крій на світських подіях

Бренд львівської дизайнерки Olena Dats підкорив серця не лише українок, а й зірок світового шоу-бізнесу.

Філософія бренду — це етнічна символіка, яка вкладена в основу вбрань.

Історія дизайнерки розпочалася 2006 року, коли Olena Dats стає постійним учасником показів на Ukrainian Fashion Week. З того моменту Олена активно розвиває свій бренд і з 2008 по 2013 рік представляє свій одяг у корнерах під час Paris Fashion Week. Наступним масштабним кроком стало створення шоу-руму у рамках Канського кінофестивалю у 2012 та 2013 роках, де були представлені вечірні сукні від Olena Dats. Одне із вбрань прийшлося до вподоби доньці відомого режисера, Шані Бессон.

Та на цьому Олена Даць лише розпочала одягати зірок для виходу на червону доріжку. У 2015 році зірка серіалів «Справжня кров» і «Помста» Джесика Кларк з’явилася у вишуканій білосніжній сукні із золотою вишивкою від Даць на церемонії GLAAD Media Awards у Лос-Анджелесі. Після такого блискавичного виходу Джесика продовжила обирати сукні від Олени і для інших світських подій.

До шанувальниць бренду сьогодні належать: Шерон Стоун, Скайлар Грей та Наташа Бедінгфіл.

Фаворит індустрії

Безсумнівний улюбленець українських фешн-інсайдерів — молодий дизайнер Іван Фролов. Його покази завжди збирають повний зал зірок та головних редакторів провідних модних видань. Хоча шлях Фролова як дизайнера розпочався нещодавно. Власний бренд він заснував у 2011 році. До цього Іван працював стилістом і технологом-конструктором одягу та брав участь у телевізійних проектах.

У своїх колекціях кутюр’є завжди провокує, граючи на межі вседозволеного, й тим самим створює розкішні колекції. У 2013 році Іван отримав Гран-прі у конкурсі молодих дизайнерів «Погляд у майбутнє». А в 2014-му взяв нагороду Best Fashion Awards 2014 і отримав титул «Відкриття року».

Співачка Джамала неодноразово обирала вбрання саме від Фролова для своїх відповідальних виходів на червону доріжку або сценічних образів. Одним з таких випадків було тріумфальне для України Євробачення-2016, де Джамала отримала перемогу.

Фролов створив сценічні образи для співачки. «Коли «Vogue Україна» оголосив про конкурс для дизайнерів, я надіслав їм свої ескізи, і так вийшло, що Vogue і Джамала обрали мої роботи. Співачка дуже серйозно поставилася до цього. Ми до останнього моменту вагалися, який образ має спрацювати і стати кращим для сцени та цієї пісні. Ми створили декілька образів, не тільки синю сукну. І навіть для цього вбрання було декілька варіантів брюк. А ті, що ви побачили на сцені, з’явилися буквально за один тиждень до концерту», — розповідає Іван Фролов про свою співпрацю з Джамалою. На конкурсі не лише голос співачки справив враження на аудиторію, а й її вбрання. Сукню переможниці виставили у музеї ABBA у Стокгольмі. Тим самим, хоч дизайнер Іван Фролов відносно нещодавно в індустрії, та вже досяг серйозного професійного рівня.

На цьому співпраця дизайнера та співачки не завершилася. Так, Джамала з’явилася у сукні від Фролова  на церемонії вручення музичної премії Brit awards-2017, що проходила у Великобританії.

Головний вектор — жіночність

Бренд ELENAREVA за основу тримає жіночність та елегантність ліній. Олена Рева створила бренд у 2012 році й відома своєю співпрацею з молодими українськими художниками. Так, одна з її перших колаборацій була з учасницею Modern Art Biennale Аліною Якубенко. Колекція була представлена у рамках Ukrainian Fashion Week. Інша колекція — осінь-зима 2013-2014 під назвою Manga — була створена у співпраці з художницею Владою Ралко та розкрила усю магічність японської культури. «Художник — це завжди окремий дивний світ. Коли працюєш з кожним із них — це завжди щось нове. Ніби відкриваєш для себе нову книгу», — коментує Олена свою роботу з митцями.

Окрім створення колекцій з художниками, Олена має великий досвід співпраці із зірками — вона займається підготовкою образів для них. Так, Рева стала офіційним дизайнером 6-го Одеського міжнародного кінофестивалю. Влітку світське життя переміщується з Києва до Одеси. Заходи із червоними доріжками, де панує дрес-код black-tie, проходять двічі: під час відкриття та закриття фестивалю. Тож герої української світської хроніки й іноземні гості неодноразово вдягалися у вбрання від ELENAREVA. Сукні від Олени Реви полюбляють Маша Єфросиніна, Катя Осадча та Тіна Кароль.