Ефективне використання простору

Ефективне використання простору

Гаджети, що представлені у даному огляді, використовують енергію сонця та оптимізують маршрути.

Текст: Максим Щербаков

Промені сонця

Вітчизняному стартапу SolarGaps вдалося зібрати на Kickstarter суму, що необхідна для серійного виробництва енергонакопичувальних жалюзі. Використання сонячної енергії для забезпечення електрикою приватних будинків уже давно стало звичною справою. Сонячні панелі встановлюються зазвичай на даху будинку, та що робити мешканцям багатоповерхівок? Звісно, застосовувати замість цього віконні жалюзі, як вважають розробники SolarGaps. Один квадратний метр сонячних жалюзі здатний виробляти до 100 — 150 Вт. Для ефективного виробітку електроенергії жалюзі оснащені електроприводом, який змінює положення ламелей залежно від розташування сонця. Також у комплекті є пульт, за допомогою якого можна автоматично відкривати та закривати жалюзі. Вартість однієї ламелі із сонячними батареями — $39, комплект на великі вікна коштуватиме приблизно $1910.

Робошафа

Уже відкрито попередні замовлення на придбання першого комерційного продукту американської компанії Ori Systems — трансформованої роботизованої шафи Ori. Трансформери серед предметів інтер’єру — не новина, але найчастіше збирати та розбирати масивний гарнітур, ліжко або шафу доводиться вручну. Ori — це гардероб, поєднаний із полицями, столом і ліжком. Шафу легко під’єднати до побутової мережі електропостачання, і вона зможе пересуватися вздовж стіни, що дасть можливість збільшити кімнатний простір або, навпаки, розділили кімнату на дві зони. Серед інших корисних якостей — Ori вміє розкладати й прибирати двоспальне ліжко. Керувати шафою можна за допомогою вбудованого пульту, мобільних додатків або голосових команд через центр управління розумної оселі. Попередня ціна — приблизно $10 000.

 

Розумний електроборд

Чеський стартап XTND розробив розумний елетроборд XTND Board, котрий може побудувати маршрут таким чином, щоб максимально заощадити заряд батареї. Лонгборд долає 20-відсотковий ухил, повністю заряджається за 60 хвилин і може проїхати до 20 км без «дозаправки», а максимальна швидкість пристрою складає 45 км/год. Важить лонгборд всього 3 кг при довжині 90 см, виготовлений з вуглепластику і титану. Крім того, дошка вміє визначати правильність положення людини і не поїде, якщо новачок неправильно поставив ноги. Пульт керування працює від власного акумулятора, котрий заряджається за допомогою бездротового зарядного пристрою, влаштованого у дошку. Також XTND Board обладнаний GPS-трекером на випадок втрати дошки і передбачена можливість блокування пристрою через мобільний додаток. Вартість XTND Board — від $ 999.