Механізми майбутнього

Механізми майбутнього

Пророковане фантастами майбуття, вочевидь, вже наступило. Адже дедалі більше людство делегує свої побутові обов’язки технологіям.

Текст: Сергій Скрипак

Смарт-помічник

Сучасна господиня уже давно позбавлена значної частини домашніх турбот. А ті, що лишилися, техніка скоро візьме на себе. Маючи на меті максимально спростити процес прибирання приміщень, компанія Neato Robotics створила модель робота-пилосмока Neato D7. І хоча подібні пристрої на ринку високих технологій уже не новина, творці розумного пилосмока наділили його істотними перевагами перед конкурентами. Зокрема, значно вирізняється рівень персоналізації пристрою: під час роботи він створює карту території, накопичуючи й аналізуючи дані про неї для більш ефективного планування прибирання. Поведінку Neato D7 користувач може власноруч програмувати через сервіс IFTTT. Наприклад, встановлювати зручний час для прибирання за відсутності людей у домі або визначати місця, які варто оминати: смарт-помічник буде визначати самостійно. У продажу робот-пилосмок має з’явитися до кінця 2017 року вартістю $800.

Браслет-будильник Steer

Ніч — період підвищеної небезпеки для учасників дорожнього руху. Адже, як водій не намагається контролювати свій біологічний годинник, фізіологія бере своє. Браслет Steer призначений стимулювати пильність водія за кермом у нічний час завдяки аналізуванню та оцінці стану людини. За допомогою 16-ти датчиків пристрій фіксує зміни в організмі кожні 2 секунди (частота серцевих скорочень, чутливість шкіри тощо). Якщо дані вказують на появу навіть незначної сонливості, вмикається режим вібрації, коли ж стан водія близький до засинання — відбувається легкий удар струмом. Проект випуску браслета фінансується через сервіс Kickstarter, де гаджет можна попередньо замовити за €99.

Лабораторія в одній пляшці

Здавалося б, чого може не вистачати в арсеналі гаджетів професійного спортсмена чи просто прихильника здорового способу життя? Правильно — смарт-пляшки, яка вміє визначати види напоїв, їх склад та енергетичну цінність! Цьому диво-винаходу можна довірити не тільки моніторинг водного балансу в організмі, але й контроль спожитих калорій через рідину. Також слідкування за своєчасним отриманням необхідних вітамінів і мікроелементів. Розумна посудина в автоматичному режимі відстежує та запам’ятовує кількість, вид і якісний склад напоїв, надсилаючи дані на смартфон. Prismcups не сплутає сік та воду, розпізнає різновиди кави, підрахує кількість цукру й кофеїну, а також спрогнозує, коли варто випити наступну порцію. Замовити розумну пляшку можна на Kickstarter за ціною $59.