На межі реальності

На межі реальності

Щороку вітчизняні інноватори створюють гаджети, що приголомшують світ науковців. Ми навели останні старт-апівські проекти, які привернули не тільки велику увагу, а й значні інвестиції.

Текст: Дар’я Герман

 

Проект: Senceband — трекер психоемоційного стану людини, SenceBand Medical — монітор артеріального тиску

Залучені інвестиції: 1,5 млн $

Місто: Київ

Керівник проекту: Євген Найштетик

Вартість гаджету: Senceband — 146 $, SenceBand Medical — у розробці

Про ідею

Вперше ми задумалися про створення психоемоційного трекера після того, як провели ЕКГ-скринінг у більше, ніж 22 тисяч людей, які мешкають у Хмельницькій області. За результатами, ми побачили, що переважна більшість людей перебувають у стресовому стані, їх нервова система весь час у напруженні. Врешті-решт, це призводить до значних кардіоризиків. Ми хотіли зробити свій внесок, щоб допомогти уникати цих проблем, тож створили монітор психоемоційного стану людини. У грудні 2016 року приступили до інженерних робіт. І на Kickstarter вийшли із першим у світі ЕКГ-сенсором для одної руки 6-го технологічного рівня.

Так і виник Senceband— трекер психоемоційного стану. Та на цьому ми не зупинилися. Після першого ЕКГ-сенсора для однієї руки створили і продовжуємо працювати над першим у світі безманжетним монітором артеріального тиску — SenceBand Medical. Зараз він вимірює дані з точністю у плюс-мінус 5 мм ртутного стовпчика, наша мета — досягти точності у 1 мм ртутного стовпчика. Тобто, це точність, як у прямого інвазивного заміру артеріального тиску. Через три роки ви зможете одягнути цей гаджет на вашу руку, і він постійно буде «тречити» і артеріальний тиск, і рівень кисню у крові, і електрокардіограму — все це розумно аналізувати завдяки технології штучного інтелекту.

Про перші кроки

Ми вже зібрали на Senceband передзамовлення з 60 країн світу, успішно пройшли кампанію на Kickstarter, після цього провели pre-sale в Америці, Азії та Україні. Вже викуплено більше 2000 одиниць. У грудні плануємо здійснювати поставки по всьому світу. Наша глобальна мета — знизити до мінімуму кардіоваскулярні ризики.

Як це працює

Senceband — це пристрій, який оцінить психоемоційний стан, відслідкує стреси: на що саме ви реагуєте і яким чином. Він здатний вирахувати 64 емоційні фактори і чітко проінформувати: коли ви сердитесь, а коли радієте. Також ви зможете за цими параметрами «тречити» своїх рідних. За допомогою приладу можна встановлювати соціальні кола. Тож дізнатися, як емоційно почувається ваша близька людина, — просто.

SenceBand Medical дозволить «спіймати» гіпертонію на ранніх стадіях і розпочати приймати потрібні медикаменти, в результаті уникнути інсульту, інфаркту чи гіпертонічного кризу.

 

Проект: Mevics-гаджет, який коригує поставу

Залучені інвестиції: 500 000$

Місто: Одеса

Керівник проекту: Віктор Лауштан

Вартість: від 70 до 100$

Про ідею

В якийсь момент ми помітили, що майже усі люди, які працюють сидячи за комп’ютером, — сутуляться, навіть не усвідомлюючи цього. Сама історія нашого гаджету бере початок з 2016 року, коли ми, будучи студентами Одеського політехнічного університету, готувалися до конкурсу «ІТ-Еврика», де в результаті здобули перемогу.

Як це працює

Mevics — це гаджет, який моніторить вашу активність протягом дня і піклується про вашу поставу. Він дуже простий у використанні: закріпіть його під одягом за допомогою магнітної капсули. Коли ви сутулитесь, Mevics почне вібрувати, тим самим змушуючи вас випростатися. Якщо ви ходите чи робите пробіжки, пристрій прорахує кроки та витрачені калорії. Це все можна буде побачити у спеціальному додатку, який ми розробили для смартфонів. Зараз доступна статистика рівної та викривленої постави, кількості кроків пройденої дистанції, витрачених калорій. Та це ще не все, дуже скоро будуть доступні інші цікаві оновлення. Гаджет синхронізується через Bluetooth зі смартфоном.

Mevics буде сприяти здоровій поставі, поліпшенню циркуляції крові в організмі та диханню, відсутності защемлень нервів, правильній роботі внутрішніх органів та хорошому самопочуттю.

Про перші кроки

Ми почали активно розвивати проект навесні 2015 року. З того моменту вже були на багатьох виставках та пройшли декілька програм акселерації. Навесні 2016-го року потрапили в акселераційну програму IoT Hub Kiev. Мабуть, саме це нам допомогло довести проект до готовності й отримати інвестиції. У грудні 2016-го року інвестиційно-консалтингова компанія UBTower інвестувала у проект 500 000$. У нас грандіозні плани на майбутнє. Вже у 2017 році є наміри вийти на ринок США та Європи. При цьому ми постійно удосконалюємо наш продукт: розробили дуже ергономічний дизайн, корпус завтовшки всього 8 мм та за розміром 30х40 мм. Mevics буде доступний у декількох варіантах дизайну та кольорах.

 

Проект:Luciding — пристрій для контролю сновидінь

Залучені інвестиції: 90 000$

Місто: Київ

Керівник проекту: Микита Антонов

Вартість: 450$

Про ідею

Люди витрачають роки на спеціальні тренування з медитації для досягнення практики свідомих сновидінь.

Засновник Luciding Микита Антонов розпочав вивчати світ сновидінь ще з дитинства. Стаття у науковому журналі про вплив нейростимуляції надихнула на створення власного проекту. Після багаточисельних тестувань та досліджень разом із нейрофізіологами вдалося розробити пристрій, за допомогою якого можна усвідомлювати себе уві сні.

Як це працює

Luciding — це пристрій, який має вигляд зручної пов’язки, що людина одягає перед сном на голову. Спочатку, під час глибокої фази сну, пристрій неактивний. Під час фази швидкого сну, коли рухаються очі і, найголовніше, — сняться сни, відбувається електростимуляція, унаслідок чого підвищується активність нейронів префронтальної кори головного мозку, що відповідає за усвідомлення. Спляча людина стає сновидячою: тобто розуміє, що спить і, вірогідно, може впливати на хід свого сновидіння. Природні фазі сну не змінюються. Світова та звукова стимуляції, котрі використовуються для створення аналогічних приладів, не є такими ефективними, як нейростимуляція.

В усвідомленому сновидінні людина може робити будь-що: хтось розважається, хтось бореться зі своїми страхами, а комусь відкриваються недоступні для реального світу можливості.

Про перші кроки

Першими інвесторами стали, як і у будь-якому старт-апі, «FFF» — Friends, Family, and Fools). Це дало можливість реалізувати розробку на початковому етапі. Ми дуже цінуємо підтримку та розуміння наших перших покупців, які зробили передзамовлення. На початку нам не завжди вдавалося вкладатися у строки, оскільки hardware-продукти вимагають дуже багато часу і тестувань. Та, не дивлячись на це, нам вдалося подолати усі труднощі, здійснити доставки та, у першу чергу, — зробити якісний продукт.

Вперше продукт був продемонстрований на інноваційних форумах в Україні та за кордоном. Також проект був представлений на конференції Tech Crunch Disrupt у Нью-Йорку.

Після Kickstarter у 2017-му ми запустили виробництво великої партії приладів у Китаї на 300 одиниць. Також співпрацюємо з декількома українськими компаніями, які допомагають із розробкою електроніки та програмного забезпечення. Зараз тестуємо у Сан-Франциско взаємодію приладу VR із Luciding. Ми постійно ознайомлюємо людей із нашою розробкою і хочемо, щоб сон став повноцінним продовженням нашої денної усвідомленості та продуктивності.