Китайська дюжина

Китайська дюжина

Навіть найбільші скептики та ті, хто готовий годинами сперечатися на тему недостовірності гороскопів, з обережністю ставляться до нього. Чому саме йому варто довіряти, що він означає і чому цей Новий рік варто зустрічати у жовтому — відповіді підготував Intercity Magazine.

Текст: Олеся Андріяш

Дві легенди

Почнемо з першоджерела. Китайський епос, так само, як історія, багатий на екзотичні перекази, що розкривають походження різних речей та явищ, навіть досить побутових. Отже у мешканців Піднебесної існує легенда про виникнення гороскопу. Взагалі-то оповідок безліч, але виділяють дві основні.

У найпопулярнішій версії йдеться про те, що на святкування свого дня народження Будда запросив тварин. На погостини могли завітати усі, але перепоною для них була холодна та широка річка, яку треба було перепливти. На такий сміливий крок зважилося лише 12 тварин. Кожен із гостей отримав від Будди по одному року правління. Причому першим став Щур, який форсував річку на спині Буйвола. Поки останній приводив себе до ладу після скорення річки, хитрий гризун прошмигнув уперед. Великий мудрець оцінив спритність Щура та наказав йому відкривати 12-річний цикл. Далі кожна тварина, яка прибувала на берег річки, очолювала рік наступний.

За іншою легендою, небесний Нефритовий імператор вирішив роздати нагороди найгарнішим тваринам. Визначити найдостойніших і запросити до свого палацу імператор наказав слузі. Останній обрав найкращих, разом із Котом, та призначив їм зустріч о 6 ранку у палаці. Знаючи про свою непереборну любов до сну, Кіт попросив Щура розбудити його вранці. Але гризун також захотів потрапити на прийом до імператора, і не виконав прохання Кота. За цією версією, імператор віддав перевагу Буйволові, але Щур дуже хотів привернути увагу до себе, отож швиденько і нахабно виліз йому на спину, аби бути помітним. Імператор оцінив таку кмітливість та надав першість Щуру.

Згідно зі східним календарем, усі живі істоти на землі складаються з 5 основних елементів — землі, дерева, вогню, металу та води. Так і кожна тварина зодіакального кола має або позитивний, або нейтральний, або негативний бік стихії. Тому, яка б тварина не правила, кожному року притаманна певна стихія, яка створюватиме сприятливі або несприятливі умови.

Таємницю розкрито

Китайський гороскоп вважають відображенням східної мудрості, яка накопичувалася віками, зокрема дотримуються думки, що тварина, рік якої настав, надзвичайно потужно впливає на долю людини. Вона демонструє, як оточення може сприймати людину, як саме їй варто реалізувати себе у соціумі та який стиль поведінки треба обрати. Китайський гороскоп позиціонують як своєрідний вектор і путівник, на який однак не варто повністю розраховувати, а лише звернути увагу на деякі істини. Крім того, ці знання можуть допомогти дізнатися про приховані характеристики та розповісти про малознайому вам людину. Про популярність китайського гороскопу зайве говорити. Але ж у чому секрет? Усе досить просто! Той розподіл та характеристики за образами тварин дуже вдало описують характер особи, що дозволяє повірити у правдивість гороскопу. Не вірите? Перевірте!

Щур – привабливий, агресивний, різкий, впертий, хороший політик чи власник бізнесу, перфекціоніст. Цього року вам варто остерігатися конфліктів, для вас вдалішою буде друга половина півріччя.

Бик –  має гарну пам’ять, працелюбний, лояльний, талановитий, відповідальний, впевнений у собі, творча особистість. Наступний рік принесе можливість кар’єрного зростання: роботи буде дуже багато, тому варто не забувати про відпочинок.

Тигр – лідер, мужній, сильний, хижий, щедрий, егоїстичний, пристрасний, любить працювати усамітнившись. Тиграм вдаватиметься усе, нові сили та приємні емоції буквально накриватимуть.

Кролик – добродушний, консервативний, емоційний, сентиментальний, романтичний, мирний, м’який. Гармонія, спокій та відпочинок наповнять увесь рік.

Дракон – тиран, царюючий, везучий, лідер, агресивний, динамічний, сноб. Як завжди, дракони будуть у центрі уваги, але варто остерігатися травмонебезпечних місць.

Змія – приваблива, популярна, егоцентрична, інтелектуальна, вихована, лінива, ненадійна. Цей рік – прекрасна можливість більш зосереджено зайнятися своїм здоров’ям та пошуком роботи до душі.

Кінь – волелюбний, бунтівний, енергійний, егоїстичний, хитрий, з низькою самооцінкою. Цьогоріч ви не зможете пожалітися на нестачу подій, бо на вас чекає багато цікавого та неординарного.

Вівця – творча, лінива, неорганізована, приваблива, з гарними манерами, мрійлива, песимістка, романтична, неспокійна. На вас чекає успіх як в роботі, так і в особистих стосунках. Середина року буде насичена приємними подіями.

Мавпа – приваблива, розумна, емоційна, хитра, з гарним почуттям гумору, везуча. Представникам цього знаку варто подумати про відпочинок та приділити більше уваги родині.

Півень – щирий, вірний, мрійливий, спостережливий. На вас чекає море цікавої роботи, але не варто забувати про здоров’я.

Собака – вірний, консервативний, щирий, розумний, серйозний, нервовий, любить самотність. Звичайно, представники цього знаку можуть розраховувати на вдалий рік, до того ж у всіх сферах.

Свиня – турботлива, щира, чесна, довірлива, вірить у добро, романтична, ревнива. Варто замислитися про власну справу, адже існує велика ймовірність, що вона буде успішною.

Тренди 2018 року

На зміну гарному та яскравому Півню прийде рік Жовтого Собаки. Здається, що це добра та дружелюбна тварина, але характер у неї непростий. Може проявити навіть агресію, злість, особливо щодо чужинців. Жовтий Собака вступить у свої права 16 лютого 2018 року. Замість гарячого та палкого вогню тепер світом правитиме спокійна стихія — земля.

Природа землі — стабільність, послідовність, стійкість до труднощів. Зміна стихії вплине на усі сфери життя:економіку, почуття, здоров’я, навколишнє середовище та внутрішній світ. Кольори наступного року — жовтий, золотий, помаранчевий, коричневий, гірчичний. Тому незамінним атрибутом вашого святкового вбрання має бути одяг жовтого або гірчичного кольору, аби щастя вас супроводжувало весь рік.

2018-й сприятливий для далеких подорожей. Це пов’язано з тим, що Собака прагне дізнаватися та знаходити щось нове. Отже символ 2018-го року надасть можливість значно покращити своє життя. Не прогавте цього шансу!