Втілення бажань: практичний посібник

Втілення бажань: практичний посібник

Традиційно на Новий рік ми загадуємо найзаповітніше бажання або одразу декілька, які хочеться втілити у майбутні 365 днів. Та реальність доводить, що однієї магії замало і тут варто залучити практику. Про те, як виконати поставлені цілі та втілити їх у життя, розповідає бізнес-тренер.

Олена Тараніна, коуч, засновниця тренінгового центру

Аби планувати результативно — недостатньо просто вивчити можливі варіанти планування та обрати для себе потрібний. Пройти тренінг з планування або прочитати книжку — слабке рішення! Дуже важливо розуміти, до якої наступної цілі вас буде наближати кожна попередня.

Якщо ви це усвідомлюєте — ймовірність успіху підвищується. І надважливо, аби ваші цілі відповідали вашим цінностям.

Наведу приклад зі своєї практики. Мені кажуть: «Моя ціль — піти вгору по кар’єрній драбині», та при цьому людина стверджує, що «головна цінність у цьому році — родина, бо стосунки з дружиною та дітьми не такі, як хотілося б». Дуже часто спочатку ми беремося писати план, а вже потім думаємо про цінності. Однак важливо діяти у зворотному напрямку.

Ось перелік цінностей, які для людей понад усе: родина, здоров’я, творча реалізація, кар’єра, відпочинок, дозвілля, спілкування із людьми, гроші та матеріальні блага, статус та популярність і взаємини з оточуючими.

А які з них ваші? Від максимально чесної відповіді залежить ваше щастя у наступні 365 днів.

Бачити мету — не бачити перепон

Важливий фактор для втілення бажань — ваше оточення! З ким спілкуєтеся, яку інформацію чуєте, де перебуваєте більшість часу — там ваші 220 Вт енергії. Та важливо оточувати себе людьми, поруч із котрими ви не досконалі, не заможні, не розумні та не реалізовані. Знаю, це дуже дивно. «Виходить, я повинен весь рік перебувати в оточенні, де почуваю себе лузером?», — ви можете запитати. Однак під яким кутом зору дивитися. У такому середовищі ви будете гарантовано розвиватися, не застрягнете в гордині та самолюбстві (просто буде ніколи), постійно триматимете тонус тіла, стратегії мислення та моделі вашої комунікації.

Оточення повинно вас «напружувати» та надихати працювати над собою ще більше! Робоча напруга — це коли настільки зайнятий своїми важливими цілями, що на другорядні речі просто не залишається часу та сили. Цей процес можна порівняти із катанням на велосипеді. Уявіть, що ви — дитина у віці 5 років. А ваш батько (символ вашого оточення), постійно підштовхує ваш велосипед уперед, тому ви змушені їхати. При чому напрям руху завжди обираєте самі. І вже через певний час віртуозно їздитимете на велосипеді самостійно. У дорослому житті це називається успіхом!

Помилкові цілі

Уявіть іншу ситуацію: ви мрієте та прагнете чогось, докладаєте багато зусиль. Та раптом з’ясовується..,що це взагалі не ваша ціль. Як зрозуміти, коли мета, яку ви собі поставили на 2018 рік, — істинна, а коли помилкова?

Тут допоможуть розібратися критерії помилкової цілі:

  • Ціль сформульована з позиції — комусь щось довести.
  • Статусна мета — коли людина прямує до цілі, щоб бути вище рангом за когось.
  • Батьківська ціль — це коли ви чогось хочете лише тому, що ваші батьки запевнили вас, що це вам потрібно.
  • Людина йде «від зворотного», наприклад, хоче не курити, не товстішати, замість того, щоб хотіти бути здоровою.

І найголовніше — коли ви сумніваєтеся в істинності своєї цілі — поставте запитання: «Який мій істинний намір у цій цілі?». Якщо відповідь не творча, не конструктивна — це не ваш шлях. Істинна ціль завжди дає енергію, натхнення, вона збудить вас о 6 ранку і зарядить на максимум!

Якщо говорити про конкретні дії, то я пропоную побудувати лінію часу вашого майбутнього року:

  • візьміть аркуш формату А-3, розташуйте його горизонтально;
  • намалюйте рівну лінію посередині;
  • поділіть її на 6 однакових частин (кожна частина це два місяці);
  • напишіть на кожну частину по дві цілі, до яких ви будете прагнути (при цьому ви маєте пам’ятати про свої цінності);
  • після цього візьміть ручку червоного кольору і в кожну із 6 частин впишіть ще по одній цілі, на випадок ідеального розвитку подій, якщо вам пощастить побороти свою лінь та супротив обставин;
  • після цього візьміть простий олівець і підкресліть одну з перших двох цілей у кожній частині. Це буде варіант-мінімум, який ви точно досягнете, якщо обставини складуться невдало.

Завдяки цій практиці маємо три варіанти розвитку подій у вашому житті в новому році: мінімум, 100%, максимум. Отже обирати вам!

Мій секрет планування: вже більше трьох років кожен місяць прописую собі 50 цілей на всі сфери життя. У загальній кількості в кінці року рівень реалізації — 73%, за моїми підрахунками. Час — це наша внутрішня категорія. У щасливих людей не 24 години на добу. Не вірите? Перевірте самі!