Дотримуйтесь правил безпеки на залізниці

Дотримуйтесь правил безпеки на залізниці

Через недотримання громадянами Правил безпеки на залізничному транспорті безглуздо втрачається найцінніше — здоров’я та життя людей

У 2017 році кількість травмованих внаслідок наїзду швидкісних електропоїздів збільшилась. Лише протягом 10 місяців поточного року зазнали травм різного ступеня тяжкості 36 осіб проти 24-х минулого року, а число травм зі смертельним наслідком збільшилося до 33 випадків проти 16 відповідно.

Найбільше наїздів на людей сталося на території Київської, Полтавської та Запорізької областей, а саме на дільницях: Київ — Яготин — 11 випадків, Полтава — Люботин — 4 випадки та Запоріжжя — Синельникове — 5 випадків. Окрім Київської, завдано травм на територіях Львівської, Черкаської, Вінницької, Дніпропетровської областей (випадки наїздів на громадян, за територіальним розташуванням, зображені на малюнку — прим. редакції).

Основними причинами травмування громадян на залізниці залишається порушення ними правил безпеки на залізничному транспорті. Це, зокрема, перехід залізничних колій перед потягом, що наближається; ходіння безпосередньо по коліях або близько від них (на відстані менше п’яти метрів до крайньої рейки); перебуння надто близько від краю пасажирської платформи (менше, ніж півметра) під час проходження поїзда, ігнорування заборонних звукових та світлових сигналів на залізничних переїздах.

Справжньою катастрофою на сьогодні є користування мобільними телефонами, аудіоплеєрами чи навушниками поблизу залізничного полотна та стихійний перетин громадянами залізничних колій, не обладнаних для цього.

Найприкрішим із наслідків наїзду поїзда, безсумнівно, є травмування людей та їх загибель. Серед інших негативних наслідків наїзду на громадян варто відмітити порушення графіка руху поїздів, виникнення незручностей для пасажирів та працівників поїзних бригад, а також пошкодження обладнання поїзда різного ступеня складності, що тягне за собою непередбачувані фінансові витрати на виконання ремонтних робіт.

Філія «Українська залізнична швидкісна компанія» публічного акціонерного товариства «Українська залізниця» нагадує, що залізнична колія — це зона підвищеної небезпеки. Тому поводитися потрібно особливо обережно, зокрема на дільницях курсування швидкісних електропоїздів, адже через елементарне недотримання правил безпеки люди втрачають найцінніше — власне життя.