Події лютого

Події лютого

День Валентина (Київ, 14 лютого)

У День усіх закоханих Київ прикрасять серцями й червоними трояндами. Попри те, що в Україні Святого Валентина, покровителя закоханих, вшановують лише з 90-х років, свято нині дуже популярне. Це пояснюють, зокрема, тим, що частинка мощів святого зберігається у Храмі Різдва Пресвятої Богородиці у Самборі на Львівщині. Справжність святині підтверджує документ Папи Римського від 1759 року. Хто не виїхав із Києва на паломництво на Західну Україну, може взяти участь у одному із флеш-мобів, що їх традиційно організовують у столиці. Приміром, можна буде покататися у трамваї, прикрашеному сердечками-валентинками, або ж утворити разом з іншими велетенське серце, взявшись за руки на Софійській площі. У парках і скверах теж буде людно: можна буде позмагатися у найпалкішому зізнанні у коханні, разом зі своєю половинкою взяти участь у конкурсі на найдовший і найпалкіший поцілунок. Традиційно цього дня проводять виставку фіалок у Київському міському Будинку природи. Тут виставляють найкращі зразки квітів із приватних колекцій членів секції «Сенполія». Закохані пари гарантовано отримають у подарунок пасинки фіалок для самостійного вирощування.

Події / Світ

5-й європейський фестиваль ряджених (Салоніки, Греція, 9 12 лютого)

Друге за величиною місто Греції — Салоніки, що має статус одного з культурних центрів Південно-Східної Європи, — тримає лідерство й за кількістю міжнародних фестивалів. У лютому тут очікують на помпезне дійство: сюди з’їдуться ряджені з усього світу, аби поборотися за найкращий костюм. Кажуть, історія свята сягає Римського періоду, коли місто було другим за величиною у Візантійській імперії. До топу світових туристичних визначних пам’яток у наш час Салоніки потрапили теж завдяки фестивалю «Шляхи дзвіночків». Національні групи перебиранців без обмеження за віком проходять урочистою ходою від Білої Вежі (найвідомішого пам’ятника міста) й прибувають на площу Арістотеля на набережній. Усе це — під голосні трелі тисячі дзвоників. Кожна громада має змогу представити свої традиції — разом із національними танцями й музикою. Не вперше участь в урочистій ході бере й делегація з України. Свято — хороша нагода для науковців усіх країн подискутувати про розвиток й збереження культурного надбання. У рамках заходу відбувається чимало міжнародних конференцій, що мають вагу в наукових колах. Довершать свято театри тіней, концерти й змагання дзвонарів. На щастя туристів, усі вони відбуваються безкоштовно.

 

Міжнародний кінофестиваль «Берлінале» (Берлін, Німеччина, 15 25 лютого)

Кінопремії Берлінського міжнародного кінофестивалю — одні з найпрестижніших у світі. Адже фестиваль орієнтується на молодий прогресивний геополітичний кінематограф. Для європейських любителів кінозахід стає мірилом якості новинок світової кіноіндустрії. Конкурс проводиться щорічно з 1951 року. Майже півстоліття тому він відбувався на головній вулиці Західного Берліна — Курфюрстендамм, а потім переїхав до Театру на Потсдамській площі. На час його проведення театр перейменовують на «Палац Берлінале». Від своїх голлівудських відповідників фестиваль відрізняється перш за все соціальною орієнтованістю фільмів. Головний приз міжнародного кінофестивалю «Берлінале» — «Золотий ведмідь». Володарями косолапого Гран-прі ставали такі метри, як Інгмар Бергман, Мікеланджело Антоніоні, П’єтро Паоло Пазоліні та Мілош Форман. Передбачені також нагороди у секціях «Ретроспектива», «Панорама», а за найкращі дитячі та юнацькі стрічки — «Покоління». У рамках кінофестивалю проходить також альтернативний Форум молодого кіно. 2018 року головою заходу обрано німецького режисера й сценариста Тома Тиквера. Щорічно подію відвідує майже 2000 професіоналів кіноіндустрії.

 

Міжнародний фестиваль оркестрів (Прага, Чехія, 1617 лютого)

Ювілейний, 20-й, Міжнародний фестиваль оркестрів збере у Празі аматорські оркестри з усього світу, а також військові. Захід організовано Національним інформаційно-консультативним центром культури Міністерства культури Чеської Республіки задля популяризації музики у класичному виконанні. Аби довести, що оркестрова гра не старіє, учасники фестивалю позмагаються у відтворюванні року і поп-музики на духових інструментах. Учасники заходу з усього світу також виконуватимуть обов’язкову програму: сакральні та класичні твори. Музика лунатиме не лише у приміщенні Національного театру, Празькій державній опері та Чеській філармонії, а й на прийомі у керівництва міста у Староміській ратуші. Родзинкою свята буде виступ Центрального військового оркестру Чехії разом із провідними солістами країни. Оркестр виконуватиме класичні твори під керівництвом майора Патріка Спинка і майора Джозефа Кучера. Найкращі колективи визначить міжнародне професійне журі, яке складається з фахівців віртуальної музики з Європи та представників Всесвітньої асоціації симфонічних оркестрів та ансамблів.

 

Фестиваль Сонця (Абу-Сімбел, Єгипет, 22 лютого)

Одне з найважливіших свят для єгиптян і туристів — Фестиваль Сонця біля храмів Абу-Сімбел в однойменному селищі на березі Нілу. Це древні храми, висічені у скелі у VIII столітті до нашої ери на честь перемоги над хетами. Великий храм присвячено Рамзесу II і богам — Амону, Ра-Хорахте й Птахові. Малий храм збудували на честь богині Хатор. 22 жовтня тут святкують день народження Рамзеса II, а 22 лютого — день його коронації. Лише у ці два дні тут можна спостерігати сонячне диво — у спрямований на східну сторону вхід у святиню потрапляють промені сонця, що сходить. Воно освітлює перший зал зі статуями фараона, другий зал і святилище. Рамзес, Амон і Ра-Хорахте виходять на світло, тим часом владиці підземного світу Птахові судилося завжди залишатися в темряві. Тисячі глядачів приїжджають у храм Рамзеса, аби побачити, як промінь світла поступово, рівно по 6 хвилин, висвітлює статуї Ра-Хорахте й Амона в центральному залі, а далі, минаючи Птаха, затримується на фігурі фараона протягом 12-ти хвилин. Місцеві жителі гостям завжди раді — готують до приїзду танцювальні та музичні номери, організовують святковий ярмарок, де можна придбати нехитрі місцеві сувеніри.