Відень: місто перфекціоністів

Відень: місто перфекціоністів

Столиця Австрії у 2017 році була визнана найкращим містом для проживання у світі. Такого висновку дійшли укладачі щорічної доповіді британської компанії Mercer. Аби це обґрунтувати, Відень готовий пред’явити беззаперечні аргументи.

Ілля Литвиненко

Тревел-блогер

У Відні відчути могутність Старої Європи легко. При згадці про це місто в уяві чітко постає аристократичний дух, вимальовуються картини балів, на яких в пишних залах відпочивала творча інтелігенція ХIХ сторіччя. Найліпшим чином цю атмосферу вдалося передати Вільгельмові Гаузе у своїх малюнках із точним відтворенням притаманних рис, характеру та вбрання персонажів тієї епохи. А найдивовижніше те, що й по сьогодні ми маємо змогу побачити на власні очі місця, які надихнули найвідоміших австрійців на їх всесвітньо відомі роботи. Австрія — країна геніїв. Моцарт — беззаперечний маестро; Фрейд — найбільш провокуючий вчений у світі; Клімт — його поцілунок відчув кожен, хто хоч раз побачив його роботи; Шварценеггер — ще один всесвітньо відомий вихідець із Австрії.

Далеко не кожна європейська країна може похвалитися збереженням історичних пам’яток, зведених ще до Першої світової війни. Та у Відні після завершення воєнних дій XX сторіччя одразу ж взялися за реконструювання власних видатних пам’яток архітектури. Здебільшого це і допомогло зберегти старе місто від так званої брюсселізації (хаотичної комерційної забудови історичної частини міста).

Тому Відень — є must-visit у списку подорожей для туристів, які цінують традиції та живий історичний дух. Також можу порадити відвідати місто тим, хто цінує затишок, комфорт, навіть перфекціоністам, які завжди шукають і понад усе цінують рівновагу і порядок скрізь і одразу.

В Австрії офіційна мова — німецька, однак, не знаючи її, ви однаково зможете знайти спільну мову на англійській, якою тут дуже добре володіють. Це зумовлено великою кількістю мігрантів, які й нині знаходять найкращий прихисток саме на території Австрії.

Королівські ласощі

Не секрет — якщо хочеш пізнати країну, скуштуй її традиційні страви. Гастрономія в Австрії не вирізняється хитромудрими рецептами для приготування, та все ж має чим здивувати гурманів. А славнозвісні австрійські десерти, як торт «Захер», яблучний штрудель або Лінцський пиріг, значно підсолодять вашу мандрівку. Завітайте до історичної кондитерської «Demel», яка розташована на вулиці Кольмаркт. Заснована у 1778 році, вона була постачальником солодощів для королівського двору. Скуштувати десерти, якими ласували віденські дворяни, можна і сьогодні, адже кондитери й досі наслідують класичні рецепти приготування. У «Demel» особливо гідний уваги торт «Захер», адже рецепт, який винайшов Франц Захер, був дороблений його сином Едуардом під час навчання саме у цій кондитерській. Вельми користуються попитом зацукровані пелюстки фіалок, котрі «Demel» також готувала до імператорського столу.

Аристократичний відпочинок

Відень стане справжньою Меккою для поціновувачів мистецтва, бо за кількістю музеїв місто утримує лідируючу позицію. Розпочати знайомство з культурною частиною міста варто з палацу Шенбрунн. Це комплекс, що був резиденцією австрійських імператорів, є найліпшим прикладом архітектури стилю бароко. Бельведер, Ліхтенштейн, Хофбург — палаци в самісінькому центрі міста, також варті уваги туристів, котрі прямують за натхненням та історичними пам’ятками. Сезонні виставки, що проходять у Відні, заслуговують на окрему увагу. Зокрема, з жовтня 2017-го до 18 лютого 2018-го діятиме виставка «Виклик сучасності: Відень і Загреб у 1900-ті роки», у галереї Бельведер. Виставка сфокусована на різноплановості культури епохи Габсбургської монархії на рубежі XX ст. та її впливу на митців. Тут представлені роботи таких митців: Густава Клімта, Роберта Ауера, Томіслава Крізмана та інших.

Також 4 лютого у Відні маєте чудову нагоду відвідати історичний Віденський бал, що відбудеться у Віденській державній опері. Вартість квитка на власне захід стартує від 390 євро, та напередодні, 3 лютого, в Опері проходитиме генеральна репетиція, куди можна потрапити, заплативши від €20.

Вхідні квитки на інші експозиції у музеях в середньому коштуватимуть €20, тому рекомендую придбати туристичну картку, яка включає в себе відвідування основних пам’яток, проїзд на громадському транспорті, а також окрему систему бонусів та знижок у закладах. Її вартість стартує від €13, 90 до €24, 90, залежно від пакета та тривалості дії.

Незважаючи на дещо відчутні для українського гаманця ціни, Відень має чим потішити абсолютно безкоштовно. Насамперед, маю виокремити витвір архітектурного мистецтва — будинок Хундертвассера. Він значно випадає із загальної архітектурної картини Відня і примітний відвертими порушеннями ліній, колористики та логічних законів. Саме такими принципами і керувався архітектор споруди — Фріденсрайх Хундертвассер. Від вважав, що вікна будинку мають бути унікальними, як і кожна людина. Навпроти розташований торговельний центр, що є гармонійним продовженням архітектурного стилю цього будинку.

Щодо проживання — воно в готелях у центрі міста не з дешевих.

Але за межами старого міста все ж знайдеться компроміс для будь-якого бюджету мандрівника.

Тож бажаю хорошої подорожі та незабутніх вражень!