Грузія: кохання з першого погляду

Грузія: кохання з першого погляду

Грузія — універсальна країна для туристів. Адже тут можна вирушити на гірськолижний курорт у Гудаурі, отримати незабутні гастровраження від славетної грузинської кухні, а також позасмагати влітку на пляжах Батумі чиУреки.

Текст: Дар’я Герман

Пізнати Грузію за один візит — неможливо. З країною треба знайомитися лише поступово, відкриваючи все нові й нові місця. Рекомендуємо перед кожним візитом до цієї країни обирати один регіон, на якому зосередити увагу цього разу. Ми так і вчинили, розглянувши місто Батумі під призмою літньої відпустки, яке вважаєтеся найтеплішою точкою на чорноморському узбережжі Кавказу.

Батумі — місто із багатою культурною спадщиною. Тож екскурсійні програми тут будуть насиченими та цікавими для всієї родини. Старий Батумі — популярний серед туристів район, адже тут збереглися будівлі з ХІХ сторіччя з атмосферою того часу. Особливо цей район цікавий через разючий контраст проти сучасної архітектури Батумі. На відстані у 12 км від міста розташована одна із найстарших фортець Грузії — Гоніо-Апсар. Історична споруда була римським форпостом в Аджарії. У місті також є й український слід: неподалік Батумського університету, по вулиці Ніношвілі, зведені пам’ятники Тарасу Шевченку та Лесі Українці.

Якщо ви бажаєте вивчити грузинське місто самотужки, можна просто орендувати велосипед та повністю поринути у місцевий колорит. Батумі — цікаве та сучасне місто, яке розвивається шаленими темпами. Місто вважається не тільки курортним, а ще й економічним центром Аджарії. Нафтопереробка тут — головна галузь промисловості.

Країна пекучого сонця

З кожним роком Грузія, зокрема Батумі, стає все популярнішою дестинацією для літнього відпочинку. Більшість пляжів тут — галькові. А найбільший з них, що знаходиться у міській зоні, простягнувся на 6 км і називається «Батумі-біч». Його перевага — у розвинутій інфраструктурі, тут кожен відпочивальник знайде щось собі до вподоби: чиста вода, багато пропозицій пляжних активностей, а також безліч кафе та ресторанів. До того ж відпочивати тут родинам із маленькими дітлахами також буде комфортно — вхід у море досить пологий. Для молоді, що затрималась на пляжі до самого вечора, тут також буде чим зайнятися, адже прибережна зона перетворюється на центр нічного життя. Організатори пляжних вечірок також часто запрошують всесвітньо відомих діджеїв.

Тим, хто бажає більш спокійного пляжного відпочинку, а також любителям піщаного узбережжя пропонуємо вирушати на пляж Урекі. Курортна зона розташувалася в 60 км від Батумі і відома, в першу чергу, не через умови для відпочивальників, а через особливий пісок. Річ у тім, що він тут на диво темного кольору. Це обумовлено високою концентрацією магнетиту. Тому, лежачи на піску, ви не просто релаксуєте, а ще й отримуєте лікувальну дію на організм. Туристи вирушають сюди в основному не просто за відпочинком, а для лікування захворювань опорно-рухового апарату. Та молоді варто знати, що розваг та активностей тут набагато менше, ніж у Батумі.

Грузія — неповторна країна, з особливим колоритом. Вона завжди дивує, заворожує та вабить повертатися сюди знову і знову!