Подбайте про власний розум

Подбайте про власний розум

Різні підходи до розвитку когнітивних здібностей: читай, вивчай, ефективно відпочивай. Про все – у новій добірці додатків.

Текст: Яніна Мурдза

Читання без меж

Smart Book, платформа Android

І мовним неофітам, і завзятим бібліофілам, котрі хочуть насолоджуватися літературою в оригіналі, не відволікаючись на словники чи онлайн-перекладачі, стане у пригоді додаток Smart Book. Він являє собою програму для паралельного читання книг двома мовами: першоджерела та художнього або буквального перекладу. Значення окремого слова чи контекст цілого речення будуть зрозумілими зі Smart Book, де можна не лише повторювати невідомі слова завдяки вбудованому словнику, але й відстежувати статистику власних читань. Програма містить бібліотеку творів різними мовами, серед яких англійська, німецька, французька, італійська, польська, грецька, іспанська тощо.

 

Допомога при ранньому пробудженні

«Розумний будильник», платформа iOS

Багато кому важко прокидатися вранці, коли ані гучний рингтон будильника, ані міцна кава не в змозі надійно поставити на ноги. Причиною цього не обов’язково є недостатня тривалість сну, адже те, наскільки вдало ви прокинетесь, залежить, насамперед, від фази сну. Почуватися зранку бадьорішим допоможе додаток «Розумний будильник», котрий зробить пробудження приємнішим завдяки розрахунку правильного моменту виходу зі сну. Усе, що вимагається від користувача, це обрати бажаний проміжок часу для того, щоб розпочати новий день, і покласти поруч смартфон. Програма ж тим часом фіксуватиме ваші рухи й усі навколишні звуки, визначаючи найбільш прийнятний для пробудження момент, та запише вашу сонну балаканину чи хропіння.